Ферер победнички, падна Дел Потро

Шпанецот Давид Ферер ја продолжува својата побединчка серија и на АТП завршницата во Лондон.

Во двобојот од групата „Б“, Давид Ферер беше поуспешен од Хуан Мартин Дел Потро, натпреварот се играше во три сета.

Првиот сет го доби шпанецот со резултат 6-3, но вториот го доби аргентинецот Дел Потро со резултат 3-6 и му возврати за првиот. Третиот, а воедно и решавачки сет го доби Ферер со резултат 6-4.

Пронајдете не на следниве мрежи: