Македонија се искачи на 83-тото место на ФИФА листата

Македонската фудбалска репрезентација забележа напредок на ФИФА листата каде се искачи на 83-тото место.

Сепак, искачувањето на нашиот национален тим се должи на победата над Србија со 1-0 на домашен терен. Од нашата група Хрватска е најдобро пласирана, таа се најде на 10-тото место, Белгија се најде на 20-тата позиција, Србија на 42-рото, додека пак Велс на 66-тото место а Шкотска дури на 70-тото место на ФИФА ранг-листата.

Пронајдете не на следниве мрежи: