Македонија со Николиќ на ЕП во Србија

Селекторот на македонската женска ракометна селекција Гино Стрезовски го објави списокот на ракометарки кои ќе играат за нашата селекција на претстојното Европско Првенство што ќе се одржи во Србија со почеток од 4-ти до 16-ти декември.

Голмани: Тања Андрејева (Металург), Диана Наумоска (Жито Прилеп) 
Крила: Симона Гроздановска (Металург), Драгана Пецевска (Металург), Драгица Митрова (Металург), Матилда Атанасoва (Германија), Марија Папуџиева (Турција) 
Бекови: Мирјета Бајрамовска (Металург), Душица Георгиевска (Металург), Зорица Десподовска (Металург), Марија Штериова (Вардар СЦБТ), Билјана Црвенкоска (Италија), Ивана Саздовски (Вардар СЦБТ), Јулија Николиќ (Звезда Русија). 
Пикери: Робертина Мечевска (Металург), Наташа Младеновска (Металург).

Нашата селекција е во група „Б“, а ќе ги одмери силите со Франција, Данска и Шведска.

Натпреварите нашата селекција ќе ги игра во Ниш, а според информациите се очекува толпа од македонски навивачи да ги бодри нашите репрезентативки на овие натпревари.

 

ПУЛС24 СПОРТ

 

Македонија-Словенија за само 100 денари!!!

 

 

 

 

 

Фото: Александар Трајковски „вундеркид“ на ФудбалМенаџер 2013

 

 

 

Фото: Мурињо го „избрка“ детето на Алонсо од тренинг

Пронајдете не на следниве мрежи: