Филип Петров за „Вардарско Славје“ сред Битола!!!

Се комплетираа првите натпревари од Купот на Македонија каде се одиграа мошне интересни средби, големото ривалско дерби меѓу Пелистер и Вардар заврши со минимална победа на гостите кои со предност од 1-0 ќе го започнат реванш дуелот.

Филип Петров го постигна победоносниот гол на ова големо дерби во 79-тата минута од мечот.

Резултати од 1/4 на Купот на Македонија, први натпревари…

Пелистер-Вардар-0-1

Шкендија-Металург 1-0

Дрита-Силекс 1-2

Тетекс-Ренова 0-0

Фото: konzuli.com

 

ПУЛС24 СПОРТ

 

Македонија-Словенија за само 100 денари!!!

 

 

 

 

 

Фото: Александар Трајковски „вундеркид“ на ФудбалМенаџер 2013

 

 

 

Фото: Мурињо го „избрка“ детето на Алонсо од тренинг

Пронајдете не на следниве мрежи: