Џоковиќ повторно поуспешен од Мареј со нов пресврт

Новак Џоковиќ повторно е поуспешен од Енди Мареј, овој пат на завршниот АТП турнир во Лондон, интересно, србинот дојде до победа против Мареј повторно со целосен пресврт во играта а воедно и резултатот.

Првиот сет го доби британецот Енди Мареј со резултат 4-6.

Но, веќе во вториот сет настана целиот пресврт како на играчки, така и на резултатски план.

Џоковиќ го доби вториот сет со резултат 6-3, а веќе третиот а воедно и конечен го доби со резултат 7-5.

 

 

ПУЛС24 СПОРТ

 

Македонија-Словенија за само 100 денари!!!

 

 

 

 

 

Фото: Александар Трајковски „вундеркид“ на ФудбалМенаџер 2013

 

 

 

Фото: Мурињо го „избрка“ детето на Алонсо од тренинг

Пронајдете не на следниве мрежи: