Бердих поуспешен од Цонга

Томаш Бердих го совлада Џо-Вилфред Цонга во три сета во рамките од завршницата на АТП мастерсот во Лондон.

Натпреварот беше одлучен по три сета игра.

Томаш Бердих го доби првиот сет со резултат 7-5.

Во вториот сет Цонга успеа да се врати во игра и го доби вториот сет со резултат 3-6.

Третиот, а воедно и решавачки сет го доби Бердих со резултат 6-1.

 

 

ПУЛС24 СПОРТ

 

Македонија-Словенија за само 100 денари!!!

 

 

 

 

 

Фото: Александар Трајковски „вундеркид“ на ФудбалМенаџер 2013

 

 

 

Фото: Мурињо го „избрка“ детето на Алонсо од тренинг

Пронајдете не на следниве мрежи: