Новак Џоковиќ: Уживам во победата

Најдобриот тенисер во светот е одлично расположен по големата победа над Енди Мареј во второто коло од група „А“ на завршниот турнир од Мастерс серијата во Лондон.

„Си вршевме притисок еден на друг се до последната топка. Беше уживање да се биде дел од овој натпревар. Не размислувам околу калкулации за плсман во полуфинале. Едноставно уживам во оваа победа. Морам да го прошетам моето куче, редот е на мене, тоа ми е обврска во овој момент“ се шегуваше Џоковиќ по мечот со Енди Мареј.

 

 

ПУЛС24 СПОРТ

 

Македонија-Словенија за само 100 денари!!!

 

 

 

 

 

Фото: Александар Трајковски „вундеркид“ на ФудбалМенаџер 2013

 

 

 

Фото: Мурињо го „избрка“ детето на Алонсо од тренинг

Пронајдете не на следниве мрежи: