Објавена најновата песна од Whitney Houston – ”Never Give Up”

Loading...

Оваа нумера, чие дело е на продуцентот Џермејн Дупри, ќе го завземе своето место во најновиот албум ''I Will Always Love You – The Best of  Whitney Houston'', известуваат американските медиуми.

Досега необјавениот сингл на Whitney Houston под насловот ''Never Give Up'' е и званично објавен на официјалниот Youtube канал на оваа никогаш незаменлива поп дива.

На ретроспективното издание од дупло издание на најдоброто од  Whitney, ќе се најдат 32 нумери меѓу кои и 'One Moment In Time', 'So Emotional' and 'How Will I Know?'.

''The Best of Whitney Houston'' се очекува да излезе во продажба на 13-ти ноември во САД и 19-ти ноември во Велика Британија.

 

Погледнете ги следниве статии

 Незаменливата Whitney Houston – I Will Always Love You

 

 

 

 

 

 

 Aндреа Бочели- Мелодрама (Тоскана концерт 2008)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Texas – ’’I Don’t Want a Lover’’

 

loading...
Loading...