Фото: Давид Бабунски и Барселона „понижени“ на домашен терен од Тотенхем

Екипата на Тотенхем едноставно „ја понижи“ големата Барса и тоа на нејзин терен, во редовите на домашниот тим настапи нашиот интернационалец Давид Бабунски.

Младите фудбалери на Барселона со 1-4 на домашен терен беа поразени од своите врсници во Лигата на Шампиони за млади играчи.

Нашиот интернационалец во редовите на екипата на Барселона одигра 73 минути на овој натпревар, беше заменет со Хуертас.

Тимот на Давид Бабунски со освоени 8 бодови се наоѓа на првото место во Група „1“, има две победи, еден нерешен резултат и два изгубени меча, гол-скорот им е 5-4, во нивната група се и екипите на Тотенхем, Волфсбург и Андерлехт.

 

 

ПУЛС24 СПОРТ

( Имате информација, вест што сакате да ја објавиме? Контактирајте не! www.facebook.com/puls.sport.10 )

 

Македонија-Словенија за само 100 денари!!!

 

 

 

 

 

Фото: Александар Трајковски „вундеркид“ на ФудбалМенаџер 2013

 

 

 

Фото: Мурињо го „избрка“ детето на Алонсо од тренинг

Пронајдете не на следниве мрежи: