Фото: Мајсторот се враќа!!! Тричко-„ШОУ“вски против Њукасл!!!

Македонскиот интернационалец во редовите на белгиски Бриж „стрелаше“ против Њукасл во рамките од четвртото коло во Лига Европа.

Иван Тричковски во 14-тата минута од мечот постигна гол и го отвори натпреварот Бриж-Њукасл и му донесе предност на својот тим.

Моментално (26') резултатот е 2-0, стрелец на вториот гол беше Јоргенсен во 19-тата минута.

Фото: uefa

 

 

ПУЛС24 СПОРТ

( Имате информација, вест што сакате да ја објавиме? Контактирајте не! www.facebook.com/puls.sport.10 )

 

Македонија-Словенија за само 100 денари!!!

 

 

 

 

 

Фото: Александар Трајковски „вундеркид“ на ФудбалМенаџер 2013

 

 

 

Фото: Мурињо го „избрка“ детето на Алонсо од тренинг

Пронајдете не на следниве мрежи: