Фото: Мата воодушевен од Џоковиќ

Фудбалерот на екипата на Челзи, Хуан Мата, се сликаше со српскиот тенисер Новак Џоковиќ за кого имал високо мислење.

„Одам во О2 арената со генијалецот“ напиша Мата на својот Твитер профил со фотографијата која ја постави. Новак веднаш му одговори…

„Фудбалски магионичару, уживај во тенисот амиго“.

 

ПУЛС24 СПОРТ

( Имате информација, вест што сакате да ја објавиме? Контактирајте не! www.facebook.com/puls.sport.10 )

 

Фото-галерија: „Чкембари“ направија спектакл на стадионот „Под Тумбе Кафе“!!!

 

 

 

Вардарки на „мегдан“ со гркинките од Патрас!!!

 

 

 

 

Фото: Мајсторот се враќа!!! Тричко-„ШОУ“вски против Њукасл!!!

 

 

 

Пронајдете не на следниве мрежи: