Дел Потро „ГО СРУШИ“ Типсаревиќ

Аргентинецот Хуан Мартин Дел Потро го доби дуелот со србинот Јанко Типсаревиќ во меч кој траеше еден час и 17 минути.

Лошата игра на Типсаревиќ во Лондон продолжува, а тоа го искористи аргентинецот Дел Потро кој го доби овој меч.

Првиот сет Дел Потро го доби со резултат 6-0, а податокот кој вели дека Типсаревиќ во овој сет освои само 12 поени целосно го отсликува мечот во првиот сет.

Во вториот сет мала неизвесност но и тоа не беше пречка да Дел Потро го добие и овој сет, клучниот момент беше брејкот при 3-2 а конечниот исход од вториот сет гласеше 6-4 во корист на аргентинецот.

 

 

ПУЛС24 СПОРТ

( Имате информација, вест што сакате да ја објавиме? Контактирајте не! www.facebook.com/puls.sport.10 )

 

Фото-галерија: „Чкембари“ направија спектакл на стадионот „Под Тумбе Кафе“!!!

 

 

 

Вардарки на „мегдан“ со гркинките од Патрас!!!

 

 

 

 

Фото: Мајсторот се враќа!!! Тричко-„ШОУ“вски против Њукасл!!!

Пронајдете не на следниве мрежи: