Федерер ги искористи грешките на Ферер

Роџер Федерер го доби мечот со Давид Ферер во два сета на завршниот АТП мастерс турнир во Лондон.

Вториот меч за Роџер Федерер му донесе нова победа во два сета. Со тоа, швајцарецот осигура полуфинале.

Првиот сет швајцарецот го доби со резултат 6-4, додека пак во вториот сет имаше голема упорност и желба кај Давид Ферер, но, неговите грешки едноставно беа клучен фактор што мечот не продолжи во трет сет, Федерер го искористи сето тоа и го доби вториот сет со резултат 7-6.

 

ПУЛС24 СПОРТ

( Имате информација, вест што сакате да ја објавиме? Контактирајте не! www.facebook.com/puls.sport.10 )

 

Фото-галерија: „Чкембари“ направија спектакл на стадионот „Под Тумбе Кафе“!!!

 

 

 

Вардарки на „мегдан“ со гркинките од Патрас!!!

 

 

 

 

Фото: Мајсторот се враќа!!! Тричко-„ШОУ“вски против Њукасл!!!

Пронајдете не на следниве мрежи: