ВИДЕО: Нема повеќе порно филмови без кондоми

Loading...

Освен Обама, Лос Анџелес изгласа и кондоми во порно филмовите.Така оваа област потпадна под законот од кој  стравува порно индустријата веќе долго време.Порно филмовите снимани на попоуларните дестинации во Лос Анџелес во иднина нема да можат да се снимаат без кондоми.
 
Иницијативата за воведување на така нарече„Мерки или акт Б“ односно употреба на кондоми во порно индустријата, настана после новите хив позитивни случаи на порно глумци кој снимале без заштита и по се ги заразиле и своите колеги.

Поврзани вести:
8 нешта за пожежок секс
68 проценти од жените глумат оргазам
Вијагра за жени

loading...
Loading...