Вардар-Металург, дерби во Регионалната Лига

Утре се игра големото дерби меѓу екипите на Вардар и Металург во рамките од Регионалната Лига.

Според информациите репрезентативните пикери Стоилов и Димовски нема да бидат дел од ова големо ракометано дерби. Стоилов ќе паузира поради тоа што на претходниот натпревар доби црвен картон. Додека пак Димовски нема да биде дел од овој меч поради повреда.

Натпреварот се игра во СРЦ Кале, а истиот ќе се пренесува низ директен пренос на МТВ.

Мечот Вардар-Металург се игра со почеток од 17,45 часот.

 

Фото: www.seha-liga.com

 

ПУЛС24 СПОРТ

( Имате информација, вест што сакате да ја објавиме? Контактирајте не! www.facebook.com/puls.sport.10 )

 

Фото-галерија: „Чкембари“ направија спектакл на стадионот „Под Тумбе Кафе“!!!

 

 

 

Вардарки на „мегдан“ со гркинките од Патрас!!!

 

 

 

 

Фото: Мајсторот се враќа!!! Тричко-„ШОУ“вски против Њукасл!!!

Пронајдете не на следниве мрежи: