Кејси Стонер се повлекува по трката во Валенсија

Послетната трка во Валенсија воедно е и последната трка во кариерата на возачот кој два пати беше светски првак во Мото ГП, Кејси Стонер.

Сезоната дојде на крајот, а последната трка на календарот е Валенсија, воедно со таа трка возачот кој беше два пати светски првак во ова натпреварување, Кејси Стонер ке се повлече од Мото ГП.

Австралијанецот на најубав можен начин се прости од домашните навивачи, каде во најсилната класа стигна до 38-мата победа во својата кариера и го надмина Мајк Хаувуд на листата на сите времиња.

 

ПУЛС24 СПОРТ

( Имате информација, вест што сакате да ја објавиме? Контактирајте не! www.facebook.com/puls.sport.10 )

 

Фото-галерија: „Чкембари“ направија спектакл на стадионот „Под Тумбе Кафе“!!!

 

 

 

Вардарки на „мегдан“ со гркинките од Патрас!!!

 

 

 

 

Фото: Мајсторот се враќа!!! Тричко-„ШОУ“вски против Њукасл!!!

Пронајдете не на следниве мрежи: