Фото/Видео: Головите на Тричковски и Тасевски во „Лига Европа“

Нашите интернационалци Иван Тричковски (Бриж) и Дарко Тасевски (Ирони Шмона) беа стрелци за своите тимови во Лига Европа против екипите на Њукасл, односно Спарта Прага.

 

Бриж и Њукасл одиграа нерешено со резултат 2-2, а нашиот интернационалец Иван Тричковски во редовите на Бриж, го отвори резултатот постигнувајќи гол за водство од 1-0 во 14-тата минута од мечот.

 

Натпреварот меѓу екипите на Ирони Кирјат и Спарта Прага заврши со нерешен исход, односно резултат 1-1, Дарко Тасевски го постигна поведоносниот гол за својот тим уште во третата минута од мечот.

 

Фото: uefa

 

ПУЛС24 СПОРТ

( Имате информација, вест што сакате да ја објавиме? Контактирајте не! www.facebook.com/puls.sport.10 )

 

Фото-галерија: „Чкембари“ направија спектакл на стадионот „Под Тумбе Кафе“!!!

 

 

 

Вардарки на „мегдан“ со гркинките од Патрас!!!

 

 

 

 

Фото: Мајсторот се враќа!!! Тричко-„ШОУ“вски против Њукасл!!!

Пронајдете не на следниве мрежи: