Новак не дозволи изненадување, падна Бердих

Новак Џоковиќ беше поуспешен во дуелот со Бердих на завршницата од АТП мастерсот во Лондон славејќи со 2-0 во сетови.

Првиот сет српскиот тенисер Новак Џоковиќ го доби со резултат од 6-2.

Вториот и решавачки преовладуваше голема неизвесност се до самиот крај, односно вториот сет стигна и до тај-брејк, но, и тука Џоковиќ беше поуспешен па не дозволи изненадување и покрај тоа што Бердих во тај-брејкот водеше со 3-0, сепак крајниот резултат од вториот сет гласеше 7-6 во корист на српскиот тенисер.

 

ПУЛС24 СПОРТ

( Имате информација, вест што сакате да ја објавиме? Контактирајте не! www.facebook.com/puls.sport.10 )

 

Фото-галерија: „Чкембари“ направија спектакл на стадионот „Под Тумбе Кафе“!!!

 

 

 

Вардарки на „мегдан“ со гркинките од Патрас!!!

 

 

 

 

Фото: Мајсторот се враќа!!! Тричко-„ШОУ“вски против Њукасл!!!

Пронајдете не на следниве мрежи: