Времеплов: И големата ЦСКА Москва падна на колена пред Вардар… (ВИДЕО)

Можеби најдобриот фудбалски натпревар во целата фудбалска историја на Македонија. По големата победа сред Москва над големата ЦСКА Москва, сите бевме изненадени и речиси неможевме да поверуваме што се случи во Москва. Пред овој натпревар како и пред натпреварот во Москва се говореше околу тоа кој играч колку вреди, колку вредат тимовите (од финансиска гледна точка), за традицијата, за успесите… секако, ЦСКА Москва беше во сите погледи надмоќен, но… на теренот не беше така, фудбалерите на Вардар понесени од преполните трибини на тогашниот “Градски Стадион” ни приредија огромно задоволство и огромна радост. Ова беше вистинскиот Вардар, генерацијата 2002-2003 ќе се памети долго време.

Фото: uefa

 

ПУЛС24 СПОРТ

( Имате информација, вест што сакате да ја објавиме? Контактирајте не! www.facebook.com/puls.sport.10 )

 

Фото-галерија: „Чкембари“ направија спектакл на стадионот „Под Тумбе Кафе“!!!

 

 

 

Вардарки на „мегдан“ со гркинките од Патрас!!!

 

 

 

 

Фото: Мајсторот се враќа!!! Тричко-„ШОУ“вски против Њукасл!!!

Пронајдете не на следниве мрежи: