Мареј го „збриша“ Цонга

Енди Мареј беше поуспешен од Вилфред Цонга на АТП мастерс завршницата во Лондон. Британецот во два сета беше подобар од Цонга и со тоа ја потврди втората позиција во група „А“.

Првиот сет едноставно Енди Мареј немаше никакви проблеми, во голема доминација, а пред се и де-концентрација на противникот, успеа да го добие првиот сет со резултат 6-2.

Вториот сет Цонга на некој начин се врати играчки, но, повторно преовладуваше голема де-концентрација на французинот, во клучните моменти кога требаше да освојува сигурни поени, таквите ги подаруваше на Мареј, британецот и во овој сет беше успешен со резултат 7-6.

 

ПУЛС24 СПОРТ

( Имате информација, вест што сакате да ја објавиме? Контактирајте не! www.facebook.com/puls.sport.10 )

 

Времеплов: И големата ЦСКА Москва падна на колена пред Вардар… (ВИДЕО)

 

 

 

 

 

Фото/Видео: Головите на Тричковски и Тасевски во „Лига Европа“

 

 

 

Дрогба се враќа во Челзи!

Пронајдете не на следниве мрежи: