Хефл-Рих славеше пред Паутиаинен

Германката Мариа Хефл-Риш е победничка на првиот за оваа сезона слалом за Светскиот Куп во Финска, односно во Левиј. Хефл-Риш по второто место во првото возење дојде до победа со одлично време во второто возење, и така ја престигна Финкињата Танја Поутаианен. Третото место го зазеде Американката Михаела Шифрин со 74 стотинки послабо време.

Четвртото место и припадна на словенката Тина Мазе, а таа со овој резултат го задржа првото место на генералниот пласман на Светскиот куп со освоени 150 бодови. Хефл-Риш е втора со освоени 124 бодови, а Поутиаинен е трета со освоени 91 бод.

 

ПУЛС24 СПОРТ

( Имате информација, вест што сакате да ја објавиме? Контактирајте не! www.facebook.com/puls.sport.10 )

 

Времеплов: И големата ЦСКА Москва падна на колена пред Вардар… (ВИДЕО)

 

 

 

 

 

Фото/Видео: Головите на Тричковски и Тасевски во „Лига Европа“

 

 

 

Дрогба се враќа во Челзи!

Пронајдете не на следниве мрежи: