Видео: Агуеро „удри“ партија тенис со Дел Потро

Погледнете како Аргентинскиот фудбалер Кун Агуеро играше тенис со својот сонародник Дел Потро пред дуелот меѓу Дел Потро и Јанко Типсаревиќ.

 

 

ПУЛС24 СПОРТ

( Имате информација, вест што сакате да ја објавиме? Контактирајте не! www.facebook.com/puls.sport.10 )

 

Времеплов: И големата ЦСКА Москва падна на колена пред Вардар… (ВИДЕО)

 

 

 

 

 

Фото/Видео: Головите на Тричковски и Тасевски во „Лига Европа“

 

 

 

Дрогба се враќа во Челзи!

Пронајдете не на следниве мрежи: