Јаневски: Најпроблематичен е дефанзивниот среден ред

Селекторот на Македонската фудбалска репрезентација Чедомир Јаневски во интервју за „НоваМакедонија“ вели дека во моментов најпроблематичен е дефанзивниот среден ред, како поради жолтите картони, така и поради малиот избор на квалитетни играчи.

„Нема да менуваме формација, ниту концелција на игра, без разлика што за овој пријателски меч се повикани многу нови играчи. Најголем проблем претставува дефанзивниот среден ред, од една страна поради жолтите, но и поради малиот избор на квалитетни играчи на таа позиција“ вели Јаневски во интервјуто за „НоваМакедонија“.

Меѓудругото нашиот селектор вели дека вратата во репрезентацијата е отворена за Попов и Ристиќ кои беа суспендирани на еден меч.

Извор/Изјава:„НоваМакедонија“

 

ПУЛС24 СПОРТ

( Имате информација, вест што сакате да ја објавиме? Контактирајте не! www.facebook.com/puls.sport.10 )

 

Времеплов: И големата ЦСКА Москва падна на колена пред Вардар… (ВИДЕО)

 

 

 

 

 

Фото/Видео: Головите на Тричковски и Тасевски во „Лига Европа“

 

 

 

Дрогба се враќа во Челзи!

Пронајдете не на следниве мрежи: