Тричковски: Допрва следи најдоброто од мене!!!

Нашиот интернационалец во редовите на Белгиски Бриж верува во себе, вели дека би можел многу повеќе, навестува дека најдоброто од него допрва следува, тој во интервју за „НоваМакедонија“ вели дека очекува да биде стартер и на дербито со Андерлехт.

„Тоа беше одличен гол, но допрва ќе следува најдоброто од мене. Само да сум здрав, верувам дека моите квалитети ќе дојдат до израз. Замената на полувремето не беше поради повреда, туку по договор со тренерот. Очекувам да бидам во првиот состав и утре во дербито со Андерлехт, па ова можеби беше и за да бидам одморен“ изјави Тричковски за „НоваМакедонија“.

Извор/Изјава: „НоваМакедонија“

читајте пулс24

 

ПУЛС24 СПОРТ

( Имате информација, вест што сакате да ја објавиме? Контактирајте не! www.facebook.com/puls.sport.10 )

 

Времеплов: И големата ЦСКА Москва падна на колена пред Вардар… (ВИДЕО)

 

 

 

 

 

Фото/Видео: Головите на Тричковски и Тасевски во „Лига Европа“

 

 

 

Дрогба се враќа во Челзи!

Пронајдете не на следниве мрежи: