Rolling Stones објавија уште една песна ‘One more shot’

Loading...

Песната ''One more shot'' на легендарните Rolling Stones беше објавена вчера на Youtube, и ќе биде дел од компилацијата 'Grrrrr' каде ќе бидат сместени нивните најголеми хитови.

Компилацијата 'Grrrr' е нивниот најнов албум после 7 години, а неговото објавување е закажано за 13 ноември во Северна Америка.

 

Се надеваме дека новата песна ќе ви се допадне…

 

Прочитајте ги и следниве статии:

Rolling Stones на турнеја

Најновиот сингл на The Rolling Stones – Doom And Gloom

loading...
Loading...