Мурер доминира

Заврши првиот слалом за скијачите во новата сезона во Светскиот скијачки куп, најбрз на стазата во Леви беше швеѓанинот Андре Мурер победувајќи веќе трет пат по ред во оваа дисциплина.

На победничкиот пиедестал се искачија уште и австриецот Марсел Хиршер и швеѓанецот Јенс Бигмарк.

Швеѓанецот Андре Мурер продолжува да ја владее слаломската дисциплина во Светскиот скијачки куп. Освојувачот на Малиот кристален глобус минатата сезона беше најбрз во првата трка сезонава во Леви со победничко време од минута , 49 секунди и 55 стотинки.

 

 

ПУЛС24 СПОРТ

( Имате информација, вест што сакате да ја објавиме? Контактирајте не! www.facebook.com/puls.sport.10 )

 

Видео: Инциденти на мечот Вардар-Металург

 

 

 

 

Видео: Привак „ХЕРОЈ“ за Вардар, „Комити“ влегоа на терен!!!

 

 

 

 

 

Времеплов: И големата ЦСКА Москва падна на колена пред Вардар… (ВИДЕО)

Пронајдете не на следниве мрежи: