Кими Раиконен: Ова ќе биде добар начин да докажам дека го направив вистинскиот избор

Кими Раиконен во Абу Даби ја оствари својата прва победа по победата во Белгија во 2009 година, и враќањето во светот на Формула 1. Финецот триумфираше со болидот на Лотус, а тврди дека во иднина од него и неговата екипа можат да се очекуваат многу работи.

„Ова е одличен начин да покажам на сите дека го направив вистинскиот избор. Веќе покажавме колку добри можеме да бидеме, а во Абу Даби докажавме дека можеме да победуваме“ изјави по победата Кими Раиконен.

„Во иднина ќе следи многу повеќе од ова“ беше завршниот коментар на Раиконен.

 

ПУЛС24 СПОРТ

( Имате информација, вест што сакате да ја објавиме? Контактирајте не! www.facebook.com/puls.sport.10 )

 

Видео: Инциденти на мечот Вардар-Металург

 

 

 

 

Видео: Привак „ХЕРОЈ“ за Вардар, „Комити“ влегоа на терен!!!

 

 

 

 

 

Времеплов: И големата ЦСКА Москва падна на колена пред Вардар… (ВИДЕО)

Пронајдете не на следниве мрежи: