Видео: Вах „ПРЕЖИВЕА“, Кличко победата му ја посвети на покојниот тренер

Владимир Кличко и понатаму е неприкосновен крал во боксот. Негов противник беше Мариуш Вах кој не успеа во својата намера, но покажа неверојатна воља и истрајност. Имено, Украинецот во 12 рунди немилосрдно и жестоко го удираше со аперкати и директи, меѓутоа Пољакот едноставно го намачи целосно Кличко.

Спектаклот во Хамбургер започна со појавувањето на Силвестер Сталоне, поради кој околу 15 илјади германци едноставно беа пресреќни. Сталоне заедно со Мајкл Буфер ја најави борбата, а по стандардните процедури Вах веднаш тргна по изненадувањето против Кличко.

 

 

ПУЛС24 СПОРТ

( Имате информација, вест што сакате да ја објавиме? Контактирајте не! www.facebook.com/puls.sport.10 )

 

Видео: Инциденти на мечот Вардар-Металург

 

 

 

 

Видео: Привак „ХЕРОЈ“ за Вардар, „Комити“ влегоа на терен!!!

 

 

 

 

 

Времеплов: И големата ЦСКА Москва падна на колена пред Вардар… (ВИДЕО)

Пронајдете не на следниве мрежи: