ПМФЛ: Хоризонт Турново продолжува со изненадувањата, падна и Ренова

Екипата на Хоризонт Турново продолжува со одличните игри во домашниот шампионат а на изненадување на сите овој тим својата маестрална игра ја потврдува и со челната позиција на табелата по 14-тото коло.

Резултати…

Брегалница-Пелистер 1-0

Металург-Шкендија 0-1

Напредок-Дрита 1-1

Работнички-Силекс 1-0

Тетекс-Вардар 0-0

Хоризонт Турново 2-0

Табела…

Хоризонт 29

Вардар 28

Шкендија 27

 

ПУЛС24 СПОРТ

( Имате информација, вест што сакате да ја објавиме? Контактирајте не! www.facebook.com/puls.sport.10 )

 

Видео: Вах „ПРЕЖИВЕА“, Кличко победата му ја посвети на покојниот тренер

 

 

 

 

 

Видео: Кристиано Роналдо и се пушташе на девојка од АУДИ

 

 

 

 

Видео: Инциденти на мечот Вардар-Металург

Пронајдете не на следниве мрежи: