Џоковиќ-Федерер финале во Лондон!!!

Позната е финалната двојка за АТП мастерс завршницата во Лондон, во финалето ќе се судрат Новак Џоковиќ и Роџер Федерер.

Роџер Федерер во полуфиналето победи на мечот со Енди Мареј во два сета. Мошне изненадувачки, кога сите очекуваа поголема концентрација од британецот, тој падна токму кога сите најмалку очекуваа.

Првиот сет Федерер го доби со резултат 7-6, додека пак вториот со резултат 6-2.

Џоковиќ во полуфиналето беше поуспешен од Дел Потро, мечот се играше во три сета.

Првиот сет го доби аргентинецот Дел Потро со резултат 4-6.

Вториот сет Џоковиќ возврати со добра игра и го израмни натпреварот на 1-1 во сетови, вториот сет го доби со резултат 6-3.

Третиот а воедно и решавачки му припадна на Џоковиќ во голема доминација на теренот, резултатот гласеше 6-2 во корист на српскиот тенисер.

 

ПУЛС24 СПОРТ

( Имате информација, вест што сакате да ја објавиме? Контактирајте не! www.facebook.com/puls.sport.10 )

 

Видео: Вах „ПРЕЖИВЕА“, Кличко победата му ја посвети на покојниот тренер

 

 

 

 

 

Видео: Кристиано Роналдо и се пушташе на девојка од АУДИ

 

 

 

 

Видео: Инциденти на мечот Вардар-Металург

Пронајдете не на следниве мрежи: