Бриж и кажа „НЕ“ на Македонија, Тричко отпадна за дуелот со Словенија!!!

Бојан Марковски и Иван Тричковски нема да бидат дел од нашата селекција на пријателскиот натпревар против Словенија што нашата репрезентација ќе го одигра во Скопје во Среда.

Според информациите, поради сеуште не-санирана повреда отпадна Бојан Марковски од Аполон Лимасол, на негово место ќе биде повикан Кирче Ристевски од албанскиот прволигаш Билис Балш.

Од друга страна, во нашиот состав нема да биде Иван Тричковски. Неговиот тим, Бриж, пратил допис до ФФМ во кој јасно наведува дека нема да го пушти својот фудбалер да биде дел од нашата селекција за овој пријателски натпревар. Како причина, се наведуваат старите повреди на нашиот интернационалец.

 

ПУЛС24 СПОРТ

( Имате информација, вест што сакате да ја објавиме? Контактирајте не! www.facebook.com/puls.sport.10 )

 

Видео: Вах „ПРЕЖИВЕА“, Кличко победата му ја посвети на покојниот тренер

 

 

 

 

 

Видео: Кристиано Роналдо и се пушташе на девојка од АУДИ

 

 

 

 

Видео: Инциденти на мечот Вардар-Металург

Пронајдете не на следниве мрежи: