7 најлуди машки фантазии

Драги девојки дознајте за што се мажите сонуваат, а може и некоја жешка идеа добро ќе ви дојде.

 

1. Водење љубов со две жени (или со повеќе) 

Сценариото е едноставно: две или повеќе прекрасни девојки кои истовремено ги задоволуваат неговите најлуди фантазии. Има нешто поубаво од тоа?

 

Фантазијата за сопствен харем е стара колку и машкиот род, а да не зборуваме за тоа што секој маж би сакал да се случува пред неговите очи: жена со жена, сите жени заедно, колку повеќе толку подобро, то со сите жени…

 

2. Водење љубов на јавно место 
Многу мажи ги возбудува помислата за секс на јавно место, како на пример во парк, во автомобил, на плажа и слично. 
Меѓутоа сексолозите тоа не го нарекуваат фантазија туку желба да се разбие монотонијата или зголемување на адреналинот како и желба за додатен сексуален нагон.

 

3. Свингерство или размена на парови 
Правилата во свингерството се многу едноставни: те изневерувам но ти знаеш за тоа, што значи дека сепак сум ти верен, но и обратно.

Иако на нашите простори свингерството е сеуште ретка појава но се повеќе клубови организираат ваков вид на забави. Доколку се одлучите со вашиот партнер на свингерски игри, треба да знаете дека во оваа ситуација сте рамноправни, затоашто и вие го изневерувате него.

 

4. Жена во секси костим 
Медицински сестри, стјуардеси, ученички, полицајки и собарки се дел од машките највозбудливи фантазии. Машката фантазија во која вие сте млада студентка  или секси заводничка која мора да ги исполни сите негови барања може ви се чини многу банално, но тоа е она што мажите навистина ги пали и возбудува.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5. Садо-мазо

Сака да ве врзе, да му бидете потчинети, да доминира над вас, тоа е дефинитивно акција за будење на страста, но немојте ништо со сила. Најбитно е двајцата да уживате во сексот и доколку овие игри не ви се допаѓаат само треба да кажете не.

 

6. 'Dirty talk' за време на секс
За повеќето мажи молчењето за време на секс не е нималку привлечно и возбудливо, па затоа обидете се да ја разгорите страста со неколку вулгарни зборови.

 

7. Зрели жени
Зрелите жени се идеална фантазија за повеќето припадници на машката популација, а вистински пример може да биде Моника Велучи- раскошна, искусна… Младите момци сигурно не би имале ништо против да научат се за сексот од една таква жена, која со своето искуство ќе ја распламти страста кај секој маж.  

 

 

 

Погледнете ги и следниве статии:

Сексуални фантазии за познати личности

Топ 5 женски фантазии

Make up секс има ист ефект како кокаинот

Пронајдете не на следниве мрежи: