Федерер: Одлично е да се игра против Џоковиќ

Роџер Федерер е среќен што ќе игра во финалето од завршниот АТП мастерс турнир во Лондон со српскиот тенисер Новак Џоковиќ.

Федерер со пофалби за својот противник во финалето на турнирот во Лондон.

„Играше сјајно, одличен е и во Лондон, нема никакви дилеми. Мислам дека ситуацијата е чиста и за мене и за него, мораме да го дадеме последниот атом на силата за успешен крај на годината“ изјави Федерер.

„Вистина, оваа година беше и повеќе од успешна за сите оние кои дојдоа во Лондон, но последен меч сезонава, и тоа против Џоковиќ, сигурно е посебен натпревар“ беше коментарот на Федерер во пресрет на финалето во Лондон.

 

ПУЛС24 СПОРТ

( Имате информација, вест што сакате да ја објавиме? Контактирајте не! www.facebook.com/puls.sport.10 )

 

Видео: Вах „ПРЕЖИВЕА“, Кличко победата му ја посвети на покојниот тренер

 

 

 

 

 

Видео: Кристиано Роналдо и се пушташе на девојка од АУДИ

 

 

 

 

Видео: Инциденти на мечот Вардар-Металург

Пронајдете не на следниве мрежи: