Федерер: Имав шанса…

Швајцарецот Роџер Федерер премногу жали за пропуштените шанси и прилики, но признава дека Новак беше подобар.

„Штета поради шансите, два пати водев, но тоа не значи ништо. Морате први да ја поминете линијата, и во сетот, и во мечот. Тој во тоа беше дефинитивно подобар, нема тука никакви дилеми, му честитам за победата“ изјави швајцарецот Роџер Федерер.

Меѓудругото, тој ја сумираше и целата сезона.

„Беше ова одлична сезона, премногу ми е драго што бев дел од сево ова, задоволен сум од своите игри, голема работа е тоа што бев во финишот од сезоната и бев спремен да играм на највисоко ниво“ изјави Федерер.

 

ПУЛС24 СПОРТ

( Имате информација, вест што сакате да ја објавиме? Контактирајте не! www.facebook.com/puls.sport.10 )

 

Видео: Кристиано Роналдо и се пушташе на девојка од АУДИ

 

 

 

 

Видео: Анри му поништи гол на својот тим

 

 

 

 

Фото: Вардарците навиваа за Вардарките

Пронајдете не на следниве мрежи: