Игор Вори: Не одам во Веспрем, останувам во Хамбургер

Според пишувањата на Хамбургер Абендлбат, хрватскиот ракометар Игор Вори (32) е спремен да го напушти Хамбургер и да се пресели во унгарски Веспрем, но, тој го демантираше тоа.

„Останувам во Хамбургер 100%. Имам договор уште една сезона со клубот и среќен сум овде. Не е точно дека се противам на смалената плата. Сеуште разговараме околу тоа, но не јавно“ изјави Вори.

Германските медиуми тврдат дека Вори не сака да се согласи на 20% кратењето на платите и дека тоа е причината за негово напуштање на тимот во скоро време, но, сепак хрватот ги негираше тие шпекулации.

 

ПУЛС24 СПОРТ

( Имате информација, вест што сакате да ја објавиме? Контактирајте не! www.facebook.com/puls.sport.10 )

 

Видео: Кристиано Роналдо и се пушташе на девојка од АУДИ

 

 

 

 

Видео: Анри му поништи гол на својот тим

 

 

 

 

Фото: Вардарците навиваа за Вардарките

Пронајдете не на следниве мрежи: