Фото: За инает на сите, Ленс се сликаше со маиците од трките

Довчерашниот најдобар велосипедист на сите времиња, американецот Ленс Армстронг, објави на својот Твитер профил слика на која се гледа како лежи во својата куќа опколен со жолтите маици од трките.

„Се вратив во Остин, уживам“ напиша Ленс индиректно праќајќи им порака на противничките стази но и сите оние кои го тужеа а подоцна и му ги одземаа титулите и победите.

Ленс објави ваква слика бидејќи жолтите маици се нешто што УСАДА (Американска Агенција за борба против допингот) нема никогаш да му ги земе.

 

ПУЛС24 СПОРТ

( Имате информација, вест што сакате да ја објавиме? Контактирајте не! www.facebook.com/puls.sport.10 )

 

Видео: Кристиано Роналдо и се пушташе на девојка од АУДИ

 

 

 

 

Видео: Анри му поништи гол на својот тим

 

 

 

 

Фото: Вардарците навиваа за Вардарките

Пронајдете не на следниве мрежи: