Фото: Дориан Бабунски во дресот на Реал Мадрид

Еден од нашите најголеми фудбалски потенцијали, големиот талентиран македонски млад фудбалер Дориан Бабунски во дресот на шпанскиот фудбалски гигант Реал Мадрид.

Има 16 години а важи за еден од најголемите таленти во Шпаннија, член е на младинскиот тим на екипата на Реал од Мадрид.

Настапува за селекцијата на Македонија за играчи до 17 годишна возраст.

 

ПУЛС24 СПОРТ

( Имате информација, вест што сакате да ја објавиме? Контактирајте не! www.facebook.com/puls.sport.10 )

 

Видео: Кристиано Роналдо и се пушташе на девојка од АУДИ

 

 

 

 

Видео: Анри му поништи гол на својот тим

 

 

 

 

Фото: Вардарците навиваа за Вардарките

Пронајдете не на следниве мрежи: