Андонова го продолжи договорот со Постдам

Наташа Андонова го продолжи договорот со Турбине Постдам до 2015-та година.

Наташа Андонова е најдобрата Македонска фудбалерка, претходно има настапувано за екипата на Тиквешанка, Борец а еве сега настапува за тимот на Постдам.

За Постдам, нашата интернационалка одигра 10 натпревари каде постигна 6 погодоци.

Минатата сезона, со постигнати 7 голови, беше втора фудбалерка по бројот на постигнати погодоци на Бундес Лига Купот.

 

ПУЛС24 СПОРТ

( Имате информација, вест што сакате да ја објавиме? Контактирајте не! www.facebook.com/puls.sport.10 )

 

Видео: Никој не славеше со Суарез за постигнатиот гол

 

 

 

 

Фото: Дориан Бабунски во дресот на Реал Мадрид

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Видео: Дурант го поздрави Валанчиунас, „ЗАКУЦА“ преку него!!!

Пронајдете не на следниве мрежи: