Џоковиќ: Ова е мое време

Новак Џоковиќ го освои завршниот турнир на сезоната со победата над Роџер Федерер и така потврди дека во моментов е најдобар тенисер на светот.

Српскиот тенисер ужива во моментов, напоменува дека му било потребно да верува во себе.

Во одличен меч во лондонската О2 Арена на АТП завршницата Новак Џоковиќ по трет пат сезонава го совлада Роџер Федерер и го потврди првото место на АТП листата. По натпреварот следеше негов коментар за турнирот, а воедно и за целата година.

„Ова е мое време, морав да верувам во себе и во своите можности. Целата сезона имав доволен број на успеси, но и некои разочарувачки порази на големи натпревари, во некои финалиња“ изјави Џоковиќ.

 

ПУЛС24 СПОРТ

( Имате информација, вест што сакате да ја објавиме? Контактирајте не! www.facebook.com/puls.sport.10 )

 

Видео: Никој не славеше со Суарез за постигнатиот гол

 

 

 

 

Фото: Дориан Бабунски во дресот на Реал Мадрид

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Видео: Дурант го поздрави Валанчиунас, „ЗАКУЦА“ преку него!!!

Пронајдете не на следниве мрежи: