Фото: Како хрватот Карловиќ му честиташе на Џоковиќ

Карловиќ на својот твитер профил му упати поддршка на српскиот тенисер Новак Џоковиќ, а како го направи тоа, видете и самите.

По победата во понеделникот на најдобар можен начин српскиот тенисер ја заврши сезоната, славејќи во завршницата од АТП мастерс турнирот во Лондон, честитки прими и од Иво Карловиќ.

За оние кои не се добро упатени, ова не е никаков проблем или слично, доволно е да се истакне дека Карловиќ му честиташе за сите победи на мечевите во Лондон.

 

ПУЛС24 СПОРТ

( Имате информација, вест што сакате да ја објавиме? Контактирајте не! www.facebook.com/puls.sport.10 )

 

Видео: Никој не славеше со Суарез за постигнатиот гол

 

 

 

 

Фото: Дориан Бабунски во дресот на Реал Мадрид

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Видео: Дурант го поздрави Валанчиунас, „ЗАКУЦА“ преку него!!!

Пронајдете не на следниве мрежи: