Реклама од скоро 8 милиони евра – погледнете како изгледа

Loading...

Не мора секоја реклама да биде секси за да привлече внимание, а доказ за тоа е новата божиќна реклама за стоковната куќа John Lewis.

Сигурно се прашувате зошто реклама би чинела 8 милиони евра. Станува збор за анимирана љубовна приказна меѓу снежен пар. Снешко ќе го мине целиот свет за да на својата поубава половина и подари симболичен подарок за Божиќ. Тој се упатува преку брда и планини, низ градската врева, се додека не го здогледа совршениот поклон за својата драга – ракавици и капа за да не и биде студено. 

Со познатиот хит “The Power of Love” во изведба на 20-годишната Gabrielle Aplin, овие 90 секунди и парот снешковци ќе ги загреат вашите срца. 

 

Ви препорачуваме да ги погледнете и следните статии:

 

Апсурдна реклама во која бебиња пеат народна песна 

 

Видео: Најсмешната реклама со панда на светот!

 

Новогодишната реклама на Кока Кола за 2012

 

 

loading...
Loading...