Mariah Carey -“Without You”

Loading...

На 19 февруари 1994, Mariah Carey го имаше број еден синглот во Британија со нејзината верзија на “Without You” песната оригинално изведена од Nilsson.

Автори на синглот се Peter Ham и Tom Evans, коишто извршиле самоубиство додека траела судската борба за авторските права од песната.

Поздрав од редакцијата на Пулс24

 

 

Погледнете ги следниве статии

Погледнете го новиот спот на Мараја Кери

Ники Минаж и се закани на Мајара Кери: Ќе те убијам!

 

 

loading...
Loading...