Ракометна „треска“ во Македонија, билетите за Металург-Киелце „отидоа како алва“

Ракометниот клуб Металург поставува високи стандарди во македонскиот спорт, тоа не е спорно, а како доказ е фактот што за дуелот со Киелце во рамките на Лигата на Шампионите билетите беа распродадени за рекордни два часа.

Публиката живее за успеси, успесите едноставно се фактор кој ја привлекуваат публиката или љубителите на спортот.

Металург импресионира во секој поглед, како на организациски план, така и на теренот, прикажувајќи одлична игра и е дефинитивно „магнет“ за нашата публика.

Потврда за сево ова е и заинтересираноста за натпреварот Металург-Киелце, звучни неверојатен податокот, но сепак е вистина и реалност, имено, билетите беа пуштени во продажба а брзината на нивната продажба е импресивна, се вели дека за неполни два часа билетите биле распродадени.

Фото: „НоваМакедонија“

 

ПУЛС24 СПОРТ

( Имате информација, вест што сакате да ја објавиме? Контактирајте не! www.facebook.com/puls.sport.10 )

 

Фото: Како хрватот Карловиќ му честиташе на Џоковиќ

 

 

 

 

Шокантно: Меси му удрил „шлаканица“ на Виља?!

 

 

 

 

Пачовски одбрани пенал, Јаховиќ со одлично деби, прв гол за Тасевски, Блажевски се наметнува, Ибра во „СВОЈ СТИЛ“… СЛОВЕНИЈА ПАДНА!!!

 

 

 

 

Федерер: Наскоро нема да има разлика меѓу терените на трева и земја

 

 

 

 

 

 

Лавеци играл ПЕС со мафијашите

Пронајдете не на следниве мрежи: