Фото: Тоа не е чудо, тоа е новиот миленик на македонската публика… АГИМ ИБРАИМИ!!!

Македонскиот репрезентативец Агим Ибраими го постигна третиот последователен гол за Македонија, ја матираше Хрватска, Србија, а еден од најдобрите голмани во италијанската Серија „А“ лига Самир Хандановиќ, „почувствува“ како е да се биде голман на натпревар против ваков извонреден фудбалер кој игра со срце за својата репрезентација.

Ибраими дефинитивно се наметнува во нашиот национален состав како најдобар поединец, неговата пожртвуваност за нашата селекција секогаш е поздравена од нашата публика со големи аплаузи и позитивни коментари за овој борбер играч, ова беше неговиот трет погодок за сениорската репрезентација на Македонија во 16-тиот одигран натпревар.

Поентата е многу јасна, за услугите на Ибраими заинтересирана беше европски-светскиот фудбалски гигант ПСЖ, но трансферот барем за сега не се оствари, котира мошне добро на трансфер-пазарот и во многу брзо време може да се случи негов трансфер во некој од поголемите клубови, одличен е во дресот на словенечки Марибор, како во словенечката лига, така и во Европа Лигата, но, тоа не го попречува овој голем борец на теренот да игра пожртвувано за Македонија.

Фото:sports.yahoo.com

ПУЛС24 СПОРТ

 

( Имате информација, вест што сакате да ја објавиме? Контактирајте не! www.facebook.com/puls.sport.10 )

 

Фото: Како хрватот Карловиќ му честиташе на Џоковиќ

 

 

 

 

Шокантно: Меси му удрил „шлаканица“ на Виља?!

 

 

 

 

Пачовски одбрани пенал, Јаховиќ со одлично деби, прв гол за Тасевски, Блажевски се наметнува, Ибра во „СВОЈ СТИЛ“… СЛОВЕНИЈА ПАДНА!!!

 

 

 

 

Федерер: Наскоро нема да има разлика меѓу терените на трева и земја

 

 

 

 

 

 

Лавеци играл ПЕС со мафијашите

Пронајдете не на следниве мрежи: