Борко Ѓорѓиев за „Пулс24“: Сеуште никој не ме повикал да играм за Македонија

Звучи неверојатно, но за Македонија сепак ништо чудно, имено, спортската редакција на „Пулс24“ дојде до младиот талентиран фудбалер Борко Ѓорѓиев кој настапува за Хрватската фудбалска селекција за играчи до 17 годишна возраст, направи интервју во кое и самиот Ѓорѓиев јавно изрази желба да заигра за Македонската селекција, но, од нашата фудбалска федерација сеуште нема никаква реакција.

„Сеуште нема ништо, наскоро започнува циклусот за репрезентациите за играчи до 18 годишна возраст, знам дека претседателот на Хрватскиот младински сојуз дојде да ме прати на последните два натпревари“ вели Ѓорѓиев за „Пулс24“.

Целата сторија околу еден од најголемите фудбалски таленти во Хрватска, а воедно и неговото интервју за „Пулс24“ можете да го прочитате тука.

 

ПУЛС24 СПОРТ

( Имате информација, вест што сакате да ја објавиме? Контактирајте не! www.facebook.com/puls.sport.10 )

 

Фудбалерот на Арсенал Сеад Хајровиќ во интервју за „Пулс24“: Сеуште имам време да размислам за Македонија!!!

 

 

 

 

 

 

Видео: Гол на сите времиња… Ибра-кадабра ја „СРУШИ“ Англија!!!

 

 

 

Фото: Тоа не е чудо, тоа е новиот миленик на македонската публика… АГИМ ИБРАИМИ!!!

 

 

 

 

 

 

Анализа: Одличната игра крунисана со три голови, „ОВА Е ПОБЕДНИЧКИОТ ТИМ“!!!

Пронајдете не на следниве мрежи: