Иван Чупиќ: Знам какво е чувството да се игра во таква атмосфера

Десното крило на екипата на Киелце, Иван Чупиќ, во интервју за „НоваМакедонија“ вели дека едвај чека на мечот со Металург бидејќи знаел какво е чувството да се игра во таква атмосфера, меѓудругото, тој вели дека во македонскиот ракомет има голем напредок.

„Сеуште не сум играл против македонски тим, но се радувам на натпреварот во недела, бидејќи знам какво е чувството да се игра во таква атмосфера. Што се однесува до македонскиот ракомет, се гледа голем напредок, особено последните неколку години. Се радувам што ракометот се развива во една добра и позитивна приказна во Македонија“ беше дел од изјавата на Иван Чупиќ за „НоваМакедонија“.

Натпреварот од 5-тото коло од Лигата на Шампионите меѓу екипите на Металург и Киелце се игра во недела во спортската сала „Борис Трајковски“ со почеток од 18 часот.

Изјава: „НоваМакедонија“

 

ПУЛС24 СПОРТ

( Имате информација, вест што сакате да ја објавиме? Контактирајте не! www.facebook.com/puls.sport.10 )

 

Фудбалерот на Арсенал Сеад Хајровиќ во интервју за „Пулс24“: Сеуште имам време да размислам за Македонија!!!

 

 

 

 

 

 

 

Видео: Гол на сите времиња… Ибра-кадабра ја „СРУШИ“ Англија!!!

 

 

 

 

Фото: Тоа не е чудо, тоа е новиот миленик на македонската публика… АГИМ ИБРАИМИ!!!

 

 

 

 

 

 

 

Анализа: Одличната игра крунисана со три голови, „ОВА Е ПОБЕДНИЧКИОТ ТИМ“!!!

Пронајдете не на следниве мрежи: