Лино Червар: Со помош на публиката можеме до позитивен резултат

Тренерот на екипата на Металург во пресрет на натпреварот со Киелце ја бара потребната поддршка од трибините за овој натпревар, сосема реално и отворено вели дека Киелце е фаворит, но напоменува дека доколку не се направат многу технички грешки и доколку се игра трпеливо во нападот, Металург ќе може да се надева на успех и на овој дуел.

„Тоа е најдобриот полски клуб во кој играат многу интернационалци, пет Хрвати, еден Србин, еден Словенец, како и најдобрите полски ракометари, најсилно оружје им е нивната транзиција“ изјави Червар на прес-конференцијата за овој натпревар.

„Киелце е фаворит, но ние со помош на нашата публика би можеле да стигнеме до позитивен резултат, свесни сме дека не можеме секогаш да победуваме, но доколку не направиме многу технички грешки и доколку играме трпеливо во нападот сепак би можеле да се надеваме на успех и на овој дуел“ беше дел од изјавата на Лино Червар.

Фото: www.index.hr (архива)

Извор: „Дневник“

 

ПУЛС24 СПОРТ

( Имате информација, вест што сакате да ја објавиме? Контактирајте не! www.facebook.com/puls.sport.10 )

 

Фудбалерот на Арсенал Сеад Хајровиќ во интервју за „Пулс24“: Сеуште имам време да размислам за Македонија!!!

 

 

 

 

 

 

 

Видео: Гол на сите времиња… Ибра-кадабра ја „СРУШИ“ Англија!!!

 

 

 

 

Фото: Тоа не е чудо, тоа е новиот миленик на македонската публика… АГИМ ИБРАИМИ!!!

 

 

 

 

 

 

 

Анализа: Одличната игра крунисана со три голови, „ОВА Е ПОБЕДНИЧКИОТ ТИМ“!!!

Пронајдете не на следниве мрежи: