7-годишното дете сепак не го преживеа нападот во Барселона!

Loading...

Семејството на 7-годишниот Џулијан Кадман, кој исчезна по нападот во Барселона, потврди дека тој загинал во терористичкиот напад.Вчера била објавена веста дека детето со британско-австралиско државјанство било пронајдено.

Џулијан се наоѓал со својата мајка на улицата Ла Рамбла во центарот на Барселона во моментот кога комбето влетало во пешаците, пренесува Би Би Си.
Мајката била пренесена во болница, а тој исчезнал. Неговото семејство преку социјалните мрежи бараше информации за него.
Вчера била објавена веста дека детето со британско-австралиско државјанство било пронајдено.

Џулијан се наоѓал со

loading...