Видео: Новак Џоковиќ како Серена Вилијамс

Новак Џоковиќ одигра хуманитарен меч во Словачка, а на тој успеа за момент и да ја насмее публиката, ја имитираше Серена Вилијамс, па кога сервираше се слушна од судијата „Серена Вилијамс сервира“, како Новак го направи сето тоа видете и самите.

 

 

ПУЛС24 СПОРТ

( Имате информација, вест што сакате да ја објавиме? Контактирајте не! www.facebook.com/puls.sport.10 )

 

Фудбалерот на Арсенал Сеад Хајровиќ во интервју за „Пулс24“: Сеуште имам време да размислам за Македонија!!!

 

 

 

 

 

 

 

Борко Ѓорѓиев за „Пулс24“: Сеуште никој не ме повикал да играм за Македонија

 

 

 

Фото: Тоа не е чудо, тоа е новиот миленик на македонската публика… АГИМ ИБРАИМИ!!!

Пронајдете не на следниве мрежи: