ПМФЛ: Дрига го совлада Тетекс

Екипата на Дрита е вистински хит во првата македонска фудбалска лига откако оваа екипа по своето деби во првата лига бележи одлични резултати, падна и Тетекс.

Екипата на Дрита го совлада тимот на Тетекс на домашен терен со минимална победа од 1-0.

Стрелец на единствениот погодок на мечот беше Али во 25-тата минута од мечот.

читајте пулс24

15-то коло…

Дрита-Тетекс 1-0

Сабота, 13 часот

Пелистер-Работнички

Недела, 13 часот

Металург-Хоризонт Турново

Шкендија-Брегалница

Силекс-Напредок

Вардар-Ренова (16,30 часот)

 

ПУЛС24 СПОРТ

( Имате информација, вест што сакате да ја објавиме? Контактирајте не! www.facebook.com/puls.sport.10 )

 

Фудбалерот на Арсенал Сеад Хајровиќ во интервју за „Пулс24“: Сеуште имам време да размислам за Македонија!!!

 

 

 

 

 

 

 

Борко Ѓорѓиев за „Пулс24“: Сеуште никој не ме повикал да играм за Македонија

 

 

 

Фото: Тоа не е чудо, тоа е новиот миленик на македонската публика… АГИМ ИБРАИМИ!!!

Пронајдете не на следниве мрежи: